Zbigniew Stonoga zakłada partię!

Taką wiadomość obwieszcza 20-czerwca podczas spotkania ze swoimi sympatykami we Wrocławiu.

To dziwne .. ale prasa oraz lokalne media milczą o wizycie Zbigniewa Stonogi we Wrocławiu choć podczas spotkania z nim sala konferencyjnych przy Hali Stulecia była wypchana po brzegi.

Zbigniew S. zaraz po przywitaniu się ze zgromadzonymi obwieścił, iż zakłada partię polityczną.

Powoli i pokrótce omówił swoje postulaty, wyjaśnił swoje działania i cele a nawet przeprosił za swoje naganne zachowania i słownictwo przedstawiane na kanałach internetowych.

Do współpracy zaprasza wyłącznie ludzi młodych i nie związanych z dotychczasową sceną polityczną.

Główne założenia programowe jakie zapowiedział to :

– zniesienie jakich kol wiek immunitetów

– zmiana prawa podatkowego wraz z określonym czasem kontroli podatnika

– likwidacja bazy BIG w części mniejszej niż 500 zł

– natychmiastowa likwidacja straży miejskiej

-likwidacja NFZ i zastąpienie go lokalnymi kasami chorych

– wyrównanie emerytur SB-eckich do emerytur każdego Polaka

– zwolnienie z obowiązku podatkowego osób rozpoczynającą pierwszą działalność gospodarczą przez osoby fizyczne, studentów oraz młodych małżeństw

Stonoga w omawianiu powyższych punktów zajął też stanowisko legalizacji marihuany, które uznał za niepotrzebne lecz zaznaczył, iż winno zmniejszyć się i doregulować sankcje za używanie czy posiadanie środków odurzających.

Podczas reszty spotkania odpowiadał na liczne pytania zgromadzonych i w między czasie połączył się telefonicznie z Januszem Korwin-Mikke w celu sprecyzowania odpowiedzi związanej z incydentem, który miał mieć miejsce na kongresie Nowej Prawicy czego wyjaśnienia domagał się jeden z obecnych na sali uczestników. W odpowiedzi Korwin-Mikke, który za pomocą telefonu w rękach Stonogi – włączonego na „głośno mówiącym” , wyjaśnił, że nie ma pojęcia o tej sprawie. Spotkanie trwało około godzinę i nie zakończyło się zapowiedzią następnych wizyt we Wrocławiu.