Wystarczyło zdjęcie i policjant został ukarany!

Kilka dni temu do naszej redakcji zostały nadesłane zdjęcia radiowozu stojącego na chodniku u zbiegu ulic Barnima i Niemierzyńskiej w Szczecinie. Do fotografii, czytelnik dołączył opis zdarzenia wraz z prośbą o poinformowanie odpowiednich służb o całym zdarzeniu oraz nadanie sprawie biegu.
Spełniając prośbę czytelnika wysłaliśmy otrzymane informacje do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie o treści: cyt.:” iż w dniu 07.10.2016, na skrzyżowaniu ulic Barnima i Niemierzyńskiej w Szczecinie zaparkowany był radiowóz policyjny o numerze bocznym W179 i numerze rejestracyjnym HPWC 179, którego kierujący popełnił kilka wykroczen jednocześnie. W świetle otrzymanego materiału, kierujący pojazdem zatrzymał pojazd w odległości mniejszej niż 10m od skrzyżowania, na odcinku gdzie obowiązuje linia ciągła, nie pozostawiając wymaganego 1,5 m wolnego chodnika dla ruchu pieszych. Zaznaczyć należy iż pojazd ten nie był pojazdem uprzywilejowanym, gdyż jak widać na załączonym materiale filmowym nie miał włączonych niebieskich świateł błyskowych. Nie uległ także awarii z uwagi na brak włączonych świateł awaryjnych a także trójkąta ostrzegawczego”.

20161007_221438

Na reakcje Komendanta Policji Szczecińskiej nie trzeba było długo czekać i w rezultacie czego otrzymaliśmy odpowiedź wraz z informacją, iż, cyt.:” w odpowiedzi na Państwa wiadomość dot. nieprawidłowego parkowania radiowozu HPWA179 w dniu 07.10.16 r. ok. godz. godz. 21.50 na skrzyżowaniu ulic Barnima i Niemierzyńskiej w Szczecinie policjant został ukarany zgodnie z taryfikatorem mandatem karnym oraz i pkt karnymi. „ .

W świetle ostatnich wydarzeń z udziałem Szczecińskiej Policji możemy domniemywać, iż funkcjonariusze co raz bardziej surowym okiem zaczynają patrzeć nie tylko na mieszkańców ale i także na samych siebie.

Zawsze czekamy na Państwa sprawy poprzez zakładkę kontakt lub bezpośrednio pod dyżurnym telefonem: 533 666 911.