Płatna infolina PKO BP prawie 18 zł za17 minut rozmowy !

Do naszej redakcji wpłynęła skarga związana z kosztami połączeń telefonicznych na infolinię PKO BP.
NUMER : 801 302 302
Jak się okazuje dzwoniąc na infolinię banku PKO BP oczekując na połączenie a następnie podczas rozmowy z konsultantem, który nie jednokrotnie będzie musiał zweryfikować osobę z którą prowadzi rozmowę, można „słono zapłacić” i to więcej niż koszt samego prowadzenia rachunku w tym banku.
Przekonał się o tym nasz czytelnik, który próbował wyjaśnić sprawę blokady dostępu do internetowego rachunku bankowego. Najpierw czekał kilka jak nie kilkanaście minut na połączenie z konsultantem za co już się płaci po to tylko, żeby po weryfikacji jego osoby dowiedzieć się , że i tak tej sprawy – blokady dostępu do konta , nie wyjaśni gdyż musi zadzwonić na następny dzień do godziny 17.00 .
Nie ma na Waszej stronie zmianki na temat tak wysokiego kosztu połączenia a informacja z gwiazdką, iż koszt połączenia wg cennika operatora jest za mało wystarczająca, także nie zrozumiałe jest płacenie dodatkowo za połączenie oczekujące a tym bardziej bezskuteczne . Ponadto dziwne jest żeby w ogóle klient banku ponosił koszta za połączenia w sprawach dotyczących obsługi rachunku.
– twierdzi nasz czytelnik.
Skarga.com zatem zwraca się z zapytaniem do rzecznika PKO BP z prośbą o wyjaśnienie możliwości roszczenia zwrotów kosztu za owe połączenia. Może warto by zastanowić dwu krotnie , gdzie otwieramy rachunek ? Klient ewidentnie ponosi koszta połączenia nie wynikające z jego „kaprysu” ani winy oczekując na wolną linię. Gdzie zatem może rościć sobie zwrotu wygenerowanych kosztów ?
playpkobp
Powyżej podane koszta połączeń są cenami netto.
pkobpinfolnia

 

Z zapytaniem zwróciliśmy się do Rzecznika PKO BP dnia: 23.11.2014 Treść(…): Do naszej redakcji wpłynęła skarga związana z kosztami połączeń telefonicznych na Waszą infolinię.Jak się okazuje klient Waszego banku dzwoniąc do was w celu załatwienia  sprawy związanej z blokadą konta internetowego oczekując na połączenie stracił kilka „dobrych” minut a później kilka następnych minut na wyjaśnienie sprawy – de fakto i tak bezskutecznie  ponosząc jednocześnie za owe połączenie kilkanaście złotych.Nie ma na Waszej stronie zmianki na temat tak wysokiego kosztu połączenia a także nie zrozumiałe jest płacenie dodatkowo za połączenie oczekujące a tym bardziej bezskuteczne .Klient ewidentnie ponosi koszta połączenia nie wynikające z jego „kaprysu” ani winy. Gdzie zatem może rościć sobie zwrotu wygenerowanych kosztów połączeń telefonicznych leżących z winy banku PKO ?
Odpowiedź: 25 listopada 2014  Zespół Prasowy PKO BP – specjalista Joanna Fatek Treść(…): PKO Bank Polski nie pobiera opłat za połączenie z bankową infolinią. Opłata taka jest pobierana przez danego operatora zgodnie z jego taryfą stosowaną dla połączeń krajowych i zagranicznych, dlatego w sytuacji kiedy klient dzwoni z zagranicy koszt takiego połączenia może być wyższy. Klienci mogą również komunikować się z Bankiem drogą elektroniczną za pomocą formularza kontaktowego na stronie www, poprzez serwis transakcyjny oraz specjalną aplikację na Facebooku.
Dalsza część korespondencji:(26 listopada 14′)Zapytanie skarga.com Treść(…):Wg nas głównym problemem w tym momencie, jest płatny czas oczekiwania na połączenie z konsultantem, czy mają Państwo zamiar zmienić tą sytuację ? Tak aby klienci banku nie ponosili zbędnych kosztów za „puste„ połączenia ?
 Odpowiedź: 26 listopada 2014  Zespół Prasowy PKO BP – specjalista Joanna Fatek Treść(…): Wysokość opłat za połączenie nie jest zależna od Banku tylko od taryfy połączeń danego operatora. Oprócz kontaktu telefonicznego klienci mogą bezpłatnie kontaktować się za pomocą innych kanałów jak: specjalny formularz ze strony www, serwis transakcyjny, aplikacja na Facebooku czy kontakt z oddziałem. Zapewniamy, że Bank dokłada wszelkich starań, aby czas oczekiwania na połączenie telefoniczne z konsultantem był jak najkrótszy, a rozmowa z klientem przebiegała sprawnie i zawierała wyczerpujące odpowiedzi na jego pytania. Ponadto infolinia Banku od kilku lat wygrywa rankingi najlepszych infolinii bankowych w zakresie dostępności i czasu oczekiwania na połączenie z konsultantami jak i ich wiedzy merytorycznej.
skarga.com Niestety, w tym miejscu sprawę musimy uznać za zamkniętą.

 

Wnioski z tej sprawy,  wyciągnijcie sami. . .

www.skarga.com