Połączenie lotnicze Wrocławia z Gdańskiem ! Praktyczne czy teoretyczne ?

Czytelnik szukający możliwości przelotu z Wrocławia do Gdańska, zwrócił uwagę na ofertę jednej z linii lotniczych oferujących połączenia krajowe.
Teoretycznie przelot z Wrocławia do Gdańska linią Ryanair byłby możliwy z przesiadką w Warszawie, jednak godzina przylotu z Wrocławia na lotnisko w Modlinie (W-w 06:50 – W-wa 07:50) jest identyczna z godziną odlotu  do Gdańska ( W-wa 07:50 –  Gdn.08:40).
Powrót natomiast z Gdańska do Wrocławia z przesiadką byłby już całkiem realny gdyż połączenia wyglądają następująco: Wylot z Gdańskia 06:40 przylot Warszawa (Modlin) 07:25 następnie ( możliwa przesiadka ok. 50 minut ) Wylot z Warszawy 08:15 przylot do Wrocławia 09:10.

Czytelnik pyta: Czy Ryanair nie mógłby przesunąć odlot w celu umożliwienia dotarcia do Gdańska z przesiadką?

Z tą, wg nas ciekawostką, zwróciliśmy się do przedstawicielstwa Irlandzkich linii lotniczych Ryanair.

18.01.2015
Pytnie do Rzecznika Prasowego
linii lotniczych
RYANAIR
[. . .]Kontynuując wątek  naszego artykułu na temat połączenia lotniczego z Wrocławia do Gdańska..Proszę o udzielenie informacji, czy 20 minut między lądowaniem a startem w połączeniach krajowych mogą wystarczyć na przesiadkę z jednego samolotu na drugi, pod warunkiem , że takowa potrzeba zachodzi, tj. zmiany samolotu ?Skarga.com
19.01.2015
Odpowiedź
Rzecznika Prasowego
Katarzyna Gaborec
[. . .] Ryanair nie oferuje lotów z przesiadkami, w związku z tym jeśli pasażer zdecyduje się na lot z Wrocławia do Gdańska to na własne ryzyko. Biorąc pod uwagę ponad 90%  punktualność naszych lotów i rozkład połączeń z wymienioną przesiadką w 20 minut nie będzie możliwa.
Pozdrawiam

UWAGA !

Przeanalizowaliśmy dokładnie możliwości połączeń na trasie Wrocław – Gdańsk i takowa możliwość połączeń jest możliwa w niektóre dni tygodnia ( pod warunkiem możliwości przesiadki w czasie 20 minut ):

Połączenie kierunek Wrocław – Gdańsk

Wylot WR Przylot W-WA przesiadka Wylot W-WA Przylot GD
Poniedziałek

6:50

7:50

30 min.

8:20

9:10

Wtorek

6:50

7:50

7:50

8:40

Środa

6:50

7:50

30 min.

8:20

9:10

Czwartek

6:50

7:50

30 min.

8:20

9:10

Piątek

6:50

7:50

30 min.

8:20

9:10

Sobota

6:50

7:50

7:50

8:40

Niedziela

16:10

17:10

4h 40 min.

21:50

22:40

 

Połączenie kierunek Gdańsk – Wrocław

Wylot GD Przylot W-WA przesiadka Wylot W-WA Przylot WR
Poniedziałek

7:10

7:55

20 min.

8:15

9:10

Wtorek

6:40

7:25

50 min.

8:15

9:10

Środa

7:10

7:55

20 min.

8:15

9:10

Czwartek

7:10

7:55

20 min.

8:15

9:10

Piątek

7:10

7:55

20 min.

8:15

9:10

Sobota

6:40

7:25

50 min.

8:15

9:10

Niedziela

20:40

21:25

17:35

18:30

 

Dodatkowo przewoźnik RYANAIR poinformował nas o bezpośrednich połączeniach z Wrocławia do Gdańska, które odbywają się w sezonie wakacyjnym, tj. w lipcu i sierpniu.
Loty odbywają się trzy razy w tygodniu ( poniedziałek, środa, piątek ).

(nasz znak – 04/14/WW)