LIST OD PANI KRYSTYNY M. (nasz znak – 02/14/WW)

Kto projektuje i zatwierdza oznakowanie ulic we Wrocławiu?

ZDiUM – Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta!!!

 

„Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta powstał w wyniku reorganizacji i połączenia Zarządu Dróg i Komunikacji z Zarządem Gospodarki Odpadami z dniem 1 stycznia 2008 r.” (źródło: http://zdium.wroc.pl/view/index/47) w miejsce ZdiK./ Wykonuje obowiązki Prezydenta Wrocławia Pana Rafała Dudkiewicza.

Można mieć wiele pretensji do naszych władz o to, jak ZDiUM, opiekuje się nami – ludźmi – na drogach i naszymi samochodami. Oto kilka przykładów:

W środę 26 lutego jechałam z Ołtaszyna ul. Zwycięską w kierunku Partynic. Chciałam po przejechaniu skrzyżowania prosto dostać się do ulicy Skrajnej i dalej do Wałbrzyskiej, Oporowa. Gdy dojechałam ulicą Jeździecką do ostrego skrętu w lewo na poziomie ulicy Partynickiej, zobaczyłam znak „ślepa uliczka”. Na całej Zwycięskiej nie było żadnej informacji o tym. Pomyślałam, że jak zwykle – zagapiłam się i przeszedł mi jakiś znak koło nosa. Ale nie odpuściłam. Następnego dnia jechałam na Bielany Wrocławskie znowu ulicą Zwycięską. Tym razem patrzyłam uważnie. Żadnego opisu o objeździe do Oporowa. Jeszcze sprawdziłam w piątek, czy nie ma poprawy – gdzie tam – nic. Kierowca, „jak dziecko we mgle” (cytat z piosenki kabaretu Elita Oj naiwny Jana Kaczmarka), jedzie zgodnie z kierunkiem jazdy z prawego pasa na wprost i nagle okazuje się, że KTOŚ zrobił go w balona. Dobrze, że jestem od urodzenia mieszkanką Wrocławia i wróciłam do Karkonoskiej, skierowałam się do ronda przy Leroy Merlin, a stamtąd na Czekoladową. Ale co ma zrobić osoba nieznająca tych okolic naszego miasta

Jechałam w piątek 28 lutego z Decathlonu na Francuskiej w Bielanach Wrocławskich na rondo, pojechałam trzecim zjazdem do Tesco. Powinnam zjechać na prawy pas; włączyłam migacz i już chciałam lekko skręcić, a tu widzę blisko siebie zagrodzone biało-czerwonymi barierkami COŚ (może duża dziura w asfalcie?). Żadnego znaku ostrzegawczego. Szybko zrobiłam skręt kierownicą w lewo i wróciłam na poprzednie miejsce. W lusterku widziałam, jak kierowca za mną robi ten sam manewr. Czy KTOŚ odpowiedzialny za oznakowanie niebezpiecznych miejsc na ulicach próbował sam pojechać swoim samochodem tą trasą? Przecież w tym miejscu co chwilę może dojść do wypadku. Mam kolegę Niemca z Hamburga. Jako młody człowiek rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Wydziale zarządzającym ulicami itp. Jednym z jego zadań było objeżdżanie na rowerze, bo tak jest wolniej, poszczególnych ulic w celu znajdowania dziur w asfalcie i na chodnikach. Dlaczego u nas nie korzysta się ze sprawdzonych sposobów? To takie łatwe.

Panie Dyrektorze ZDiUM Sławomirze Gonciarz, proszę, niech Pan przeczyta moje skargi!!!

DZIAŁANIE I ODPOWIEDŹ NA SKARGĘ CZYTELNICZKI:

Według naszych informacji zebranych przy podobnych sprawach w ZDiUM, Funkcję organu zarządzającego ruchem drogowym na drogach publicznych we Wrocławiu pełni Wydział Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Tak więc skargę prześlemy pod adres j.w.

„skarga.com”

Działanie skarga.com: 05.03.2014 wysłano skargę do Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia 07.03.2014
Rzecznik Prasowy UM prosi o doprecyzowanie pytania w pierwszej części. W drugiej części kieruje nas do ZDiUM, gdyż ten właśnie zajmuje się naprawami ulic na terenie Wrocławia.

 

Działanie skarga.com: 08.03.2014 wysłano skargę do ZDiUM( chodzi o słabe oznakowanie na rondzie ) Odpowiedź z 10.03.14ZDiUM jest zarządcą dróg publicznych w granicach Gminy Wrocław. Ulica Francuska we Wrocławiu jest zlokalizowana na osiedlu Muchobór Mały.
Ulica Francuska na Bielanach Wrocławskich znajduje się na terenie Gminy Kobierzyce i jest to właściwy kompetencyjnie adresat pisma mieszkanki w zakresie oznakowania, stanu technicznego nawierzchni.

SPRAWA ZAKOŃCZONA – SKARGA.COM