SŁYNNE REVOLUT BLOKUJE KONTA! Klienci pukają do drzwi siedziby firmy w Londynie!

Jeszcze niedawno wydawało się, iż tak dobrze zapowiadająca się  firma jak Revolut LTD z sektora finansowego zrewolucjonizuje płatności i będziemy mogli bezpiecznie obracać naszymi środkami finansowymi sięgając tylko  po aplikacje mobilne w naszych telefonach.

Firma ta z siedzibą w Anglii wydawały by się wzbudzać zaufanie zwłaszcza, że posiadają gwarancje bankowe i nikt z ich klientów nie powinien mieć powodów do niepokoju.

Niestety, ale mamy coraz więcej sygnałów, iż środki klientów tejże firmy są blokowane na długie tygodnie jak nie miesiące  a próby ich odblokowania oraz kontakt z pracownikami Revolut jest bardzo utrudniony.

Zgłoszenie reklamacji poprzez kontakt z konsultantem poprzez tzw. czat jest ograniczone przede wszystkim poprzez czas oczekiwania, który może trwać prawie tydzień.

Ten czas oczekiwania jest podobno spowodowany dużą ilością zgłoszeń, czego nie ukrywają sami konsultanci. Podczas jednej z takich rozmów dotyczącej odblokowania środków finansowych, na pytanie do konsultanta: czy trzymałby swoje oszczędności w takiej firmie jak Revolut? Odpowiedział on sam, iż nie może skomentować  pytania gdyż jest pracownikiem tej firmy!

Czyli sami pracownicy Revolut odpowiadają nam w taki sposób, iż my jako ich klienci możemy odpowiedzieć sobie sami.

Brak należytego kontaktu z tą firma może być frustrujący. Pikanterii dodaje polska strona Revolut –na której firma ta w pierwszym haślie napisała: Wyciągaj jeszcze więcej korzyści ze swoich pieniędzy!
Może by tak było gdyby środki finansowe swoich klientów nie blokowano na długie tygodnie.
Oczywiście na dole strony znaleźć można kolejne hasło: „ nie musisz wierzyć nam na słowo” gdzie poniżej przewijają się pochlebne komentarze. Print Screen:

 revolut-pl

 Czy widzicie Państwo jaką mamy tu ciekawostkę?

Awatar dwóch osób jest  taki sam!

Czyżby pan Francesco Di Lorenzo z i pan Marc Kohlbrugge to bracia bliźniacy?!

Opowiedzmy zatem jedną z historii zablokowanych środków klienta Revolut.

Dnia 20-go lipca 2020  Revolut poprzez czat wysłał swojemu klientowi informację, iż został zainicjowany do niego przelew z brytyjskiego urzędu w wysokości 1152 funtów . W związku z tym proszą o odpowiedź jaki jest związek klienta z tym urzędem, dlaczego ma otrzymać przelew, przesłanie zdjęcia dokumentacji potwierdzającej zasadność przelewu z tego urzędu oraz selfie z ważnym dokumentem tożsamości.

Klient wiedząc, iż Rezolut nie ma podstawy prawnej do wysuwania takich żądań i weryfikację zdjęcia z dowodem osobistym, którą już raz przechodził, postanowił  wykazać się wyrozumiałością, gdyż  firma ta rzekomo wprowadziła procedury mające na celu przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy a wstrzymanie środków nie powinno trwać długo zwłaszcza, że on sam nie ma nic do ukrycia.

Jednakże gdy środki owe nie pojawiały się na koncie, po kilku dniach postanowił odezwać się przez czat do konsultanta z zapytaniem jak długo będą blokować jego środki?

I tu niespodzianka..

Przeczytajcie sobie sami:

Na ten pierwszy kontakt z konsultantem czekanie nie trwało  jeden dzień tylko aż  pięć!

Gdzie otrzymał odpowiedź:

screenshot_20200812_161023_temp

W wolnym tłumaczeniu:

Po sprawdzeniu konta  Twoje konto zostało ograniczone i znów jest w pełni funkcjonalne, dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość. Jeśli masz dodatkowe pytania, daj nam znać. Miłego dnia.

Oczywiście klient zadał kolejne pytanie gdzie dostał odpowiedź: taką samą!!

screenshot_20200812_161023_temp

Kiedy zapytał się czy rozmawia z komputerem.. rozpoczęła się konwersacja trwająca kilka dni, która wyglądała mniej więcej tak samo  i zaczynała się od słów:

Cześć mam na imię”…”  daj mi chwilkę czasu żebym zapoznał się z  historią rozmowy z moimi poprzednimi kolegami.

Następnie:   przykro mi , że masz takie złe doświadczenia i zrobię wszystko co w mojej mocy żeby Ci pomóc.

Przez kolejne dni w rozmowach z konsultantami Revolut pojawiały się takie teksy jak: nad tą sprawą pracuje specjalny zespół, przekazaliśmy sprawę do odpowiedniego działu, czekamy na aktualizację informacji w twojej sprawie.

Konsultantów w tej jednej sprawie było kolejno:

Rita ( prawdopodobnie boot)

Lucien, Kimuel, Amando, Lelouch, Carella, Jay, Justine, Babylyn, Eros, Cristi, Ivana, Feb, Bea, Jay

I wszyscy, żeby  pomóc w sprawie odblokowanego konta I środków które nie mogą trafić na klienta konto.

Rozmowy z tymi konsultantami były różne, każdy pisał: przepraszam, prosił o cierpliwość a jeden przeszedł sam siebie odpisując, na pytanie: czy trzymałby swoje oszczędności w takiej firmie jak Revolut? – nie mogę  skomentować Twojego  pytania gdyż jestem pracownikiem tej firmy!

screenshot_20200827_191401_temp

Ostatni konsultant przybył z cudowną informacją, iż środki zostaną przekazane na koncie w ciągu 5-7 dni co i tak zastanawia nas czy te środki będą ręcznie przenoszone funt po funcie? Przecież  leżą od miesiąca w firmie Revolut ?

Na dzień 24.09.2020 bohater naszego  artykułu nie może odzyskać ponad 2000 funtów.

Nie ma dostępu do środków prawie 3 miesiące.

Konto zostało zablokowane a konsultanci Revolut żądają ponownych dowodów od klienta na to, że te pieniądze, które miały wpłynąć na jego konto, rzeczywiście  mu się z urzędu należą.

Na forum Revolut jest przytłaczająca ilość wpisów dotyczących podobnych problemów.

Zdarzają się przypadki ludzi, którzy próbowali się dostać bezpośrednio do siedziby firmy Revolut w Londynie.  W naszej ocenie sytuacja się robi co raz bardziej poważna.

Revolut odpowiada:

…. w szczególnie trudnych sprawach zawsze współpracujemy z właściwymi organami państwowymi i międzynarodowymi, gdy toczy się jakieś dochodzenie lub postępowanie. To nie są częste przypadki, ale zdarza się, że skomplikowane sprawy trwają dłużej. Zdarza się także, że gdy klient narusza umowę o świadczeniu usług, po prostu wypowiadamy ją. Z reguły klient ma wtedy określony czas na spokojne wycofanie środków. Jeśli nie wycofa środków z konta, są one odsyłane na konta, z których zostały przesłane. Każdy przypadek jest inny. To wszystko reguluje umowa świadczenia usług, obowiązki wynikające z licencji, na mocy której możemy działać, wytycznych regulatora i przepisów prawa. Prowadzenie postępowań sprawdzających to są dla nas koszty, ale nie mamy wyboru, to wynika z naszych obowiązków regulacyjnych.

Pytaliśmy, kilka krotnie czy Revolut jest zobligowany terminami.. niestety nie otrzymaliśmy na to pytanie odpowiedzi.

Obecnie firma ma swoją siedzibę na Litwie.

Na koniec tylko, wskażemy Państwu, którzy mogą mieć podobne problemy, iż skargi na firmę Revolut LTD można wysyłać do Rzecznika Finansowego na Litwie oraz do Brytyjskiego Rzecznika finansowego pod adresem meilowym:

Litwa:Info@lb.lt

Wielka Brytania:complait.info@financial-ombudsman.org.uk

I zapoznać się ze szczegółami na stronie: www.financial-ombudsman.org.uk

link bezpośredni do wniesienia skargI:

https://help.financial-ombudsman.org.uk/help

My zaś czekamy na Państwa sprawy poprzez zakładkę kontakt lub bezpośrednio pod dyżurnym telefonem: 533 666 911.

SKARGA.COM

Licznik zebranej kwoty na opracowanie prawne sprawy:

Brakuje: 5000

Zebrano: 0 zł

Opracowanie sprawy przez biuro prawne

 • Jakie są przepisy
 • Kto jest stanowi
 • Odpowiedzialność
 • Szkodliwość
 • Kto może je zmienić

Prowadzenie sprawy - 100tys. zł

 • Złożenie pozwu
 • Założenie sprawy
 • Lobbing
 • Skierowanie sprawy do osób odpowiedzialnych (posłów, senatorów)
 • monitoring poczynań i referowanie

Opracowanie nowych przepisów - 50tys. zł

 • Opracowanie ustawy
 • Rozporządzenia zmieniające złe przepisy
 • Gotowiec dla rządu, posłów, senatorów oraz innych urzędników