Skandaliczne warunki we Wrocławskim Hostelu ?

List od Pani Agnieszki w sprawie

Cyt.: . . .

Witam Serdecznie

Szanowni Państwo zwracam się z prośbą o pomoc.

Postanowiłam zwiedzić Wrocław z moją Rodziną, po kilku dniach szukania nie drogiego lokum ,który by spełnił nasze oczekiwania postanowiłam wybrać: Absynt hostel w Sercu Wrocławia.
Wyjazd był 20 stycznia 2015 powrót 22 lub 24 .I tak złożyłam rezerwację.
Przy zameldowaniu, napotkaliśmy się na pierwsze  kłopoty bo nie mieliśmy potwierdzenia przelewu .
Pani w recepcji  chciała nam pomóc i od razu poproszona nas o  należność za pobyt.
Na stronie internetowej zachęcają pokojami słonecznymi, ładnie pomalowanymi jednak czar prysł po wjechaniu na czwarte piętro, pokuj w którym nas zakwaterowano to – po prostu śmierdząca dziura .
Piętrowe łóżka – masakra.
Byłam z córką w wieku 11 lat, ja i ona byłyśmy załamane więc poprosiłam o inny pokuj.Za każdym razem musiałam oddać kluczyk w recepcji co jest dosyć męczące. Winda stawała, światło gasło ,jak za długo brałam prysznic, wi-fi  nie działało a na łóżku było dziurawe prześcieradło.
Po pewnym  czasie stwierdziłam, że te dwa dni to za dużo w tym koszmarze.
Poprosiłam Panią w recepcji o zwrot gotówki za ten okres, lecz niestety pani poinformowała mnie że ona nie może dokonać wypłat. Po powrocie do domu miałam wysłać meila do hotelu z prośbą o zwrot pieniędzy. Wysłałam już pięć i   zadzwoniłam także do szefa hostelu ,jak dowiedział się że wyjeżdżam „zbył mnie” i rozłączył się .
Do dziś szarpie się o 170 zł.

Ps. Przebywałam w Hostelu przy ul,Św. Antoniego Wrocław

Z poważaniem Agnieszka W.

Pani Agnieszko.

Bez względu na kwotę jaką ponieśliśmy za pobyt w Hostelu mamy prawo oczekiwać obsługi „na poziomie” a przede wszystkim warunków jakie oferowano nam przed zawarciem umowy. Pamiętajmy, iż dokonanie rezerwacji przez Internet jest już zawarciem umowy tzw. „umowy na odległość. Postaraliśmy się przejrzeć opinie innych gości tego hostelu i dużo nieprzychylnych ocen pokrywa się ze sobą . W tym przypadku skorzystaliśmy z najbardziej popularnych stron www, takich jak: pl.tripadvisor.com oraz bloking.com .

Jeżeli chodzi o dochodzenie swoich roszczeń to najwięcej informacji uzyskamy na takich stronach jak:http://federacja-konsumentow.org.pl/
oraz infolinią konsumencką: 800 889 866 także:
http://www.konsument.gov.pl/ w zakładce „turystyka”.

Zawsze warto także napisać do Rzecznika Praw Konsumenta, który szczegółowo sprawdzi daną sprawę oraz wyda pewne wskazówki w sprawie dochodzenia swoich praw. Interwencja w/w rzecznika sprawdza się także jako forma mediacji.
Tutaj należałoby się także zastanowić nad ewentualnym zadośćuczynieniem i wystąpić do reprezentanta hostelu o numer polisy ubezpieczeniowej. W każdej skardze powinniśmy zaznaczyć swoje roszczenia.

Oczywiście, jak w każdej skardze od naszych czytelników, wystąpiliśmy o ustosunkowanie się w owej sprawie –  drugą stronę.

(nasz znak – 03/15/OGP)

Działanie skarga.com: 13.03.2015 wysłano skargę do sieci biura hostelu                         Czekamy na odpowiedź