WSPIERAJĄC WOLNE MEDIA PUBLIKUJEMY REPORTAŻ PIOTRA ŚWIERCZKA Z TVN24 „SIŁA KŁAMSTWA” ANTONIEGO MACIEREWICZA.

W geście solidarności redakcja Skarga.com przyłączyła się do akcji wspierające wolne media i publikuje reportaż Piotra Świerczka „Siła kłamstwa”, który został nagrodzony w 2022 r. Grand Press w kategorii „dziennikarstwo śledcze”.

Dziennikarz Piotr Świerczek jest także autorem reportaży „Siła faktów” i „Siła dźwięku”.

Reportaż „Siła kłamstwa” jest efektem wielomiesięcznej pracy dziennikarza „Czarno na białym” TVN24 Piotra Świerczka, w którym pokazano zatajone przez byłego ministra obrony narodowej dowody wykluczające zamach w Smoleńsku.

Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie w sprawie ukarania TVN za reportaż „Siła kłamstwa”, który nadano w TVN24 i TVN.

Zachęcamy do obejrzenia.

Autor dotarł do nagrań, zdjęć i międzynarodowych ekspertyz, dotyczących katastrofy w Smoleńsku w 2010 r., które – choć zostały zlecone przez tzw. podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza – nigdy nie znalazły się w jej raportach, także w tym ostatnim, który miał być raportem końcowym. Materiały te albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę jako przyczynę tragedii. Świerczek rozmawiał także z ludźmi, którzy pracowali dla podkomisji, ale nie zgadzają się z jej wnioskami, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Co więcej, rozmówcy dziennikarza wprost mówią, że ich badania zostały zmanipulowane lub wybiórczo wykorzystane pod tezy z góry założone przez podkomisję tezy.

A(b)R

źródło: youtube