Handel grzybnią halucynogenną kwitnie w internecie…

Od kilku lat w polskim internecie można natknąć się na sklepy sprzedające zarodniki oraz grzybnie gatunku Psilocybe Cubensis, czyli Łysiczki kubańskiej. Jest to inna odmiana naszej krajowej Łysiczki lancelowatej. Oba te gatunki zawierają psylocyne oraz psylocybinę. Posiadanie grzybów z tą substancją jest w Polsce nielegalne i grozi za nie do trzech lat pozbawienia wolności. Jednak w związku z tym, że sama grzybnia ani zarodniki nie zawierają wymienionych substancji ich posiadanie oraz sprzedaż jest legalna.

 

Lukę w przepisach zaczęły wykorzystywać sklepy internetowe oferujące zakup strzykawek z zarodnikami oraz grzybni gotowej do uprawy. Jak pisze producent “Wystarczy dodać wody”. Oczywiście zaznaczają, że nie sugerują hodowli, jednak sklep oferuje instrukcje razem z zestawem.

Rozpoczęcie uprawy nie trwa długo i pierwsze zbiory mogą pojawić się już po dwóch tygodniach, do hodowli grzybów nie są też potrzebne żadne narzędzia, ani umiejętności. Zakupu może dokonać każdy. Najczęściej na kupno decydują się nastolatki, które zwabione łatwym, tanim i mało ryzykownym procederem narażają się na konsekwencje prawne w przypadku policyjnej kontroli.

Zażycie wysokiej dawki psylocybiny może także powodować samobójstwa poprzez zjawisko nazywane przez środowisko “bad tripem”. Polega ono na znacznym pogorszeniu się stanu psychicznego osoby znajdującej się pod wpływem, nasilenie emocji towarzyszących w tym czasie potrafi sprawić, że osoba zdrowa psychicznie targnie się na swoje życie.

Czas na zmiany? 

Czy jako, że samo zebranie dziko rosnącej w Polsce łysiczki jest nielegalne, to czy możliwość kupienia w internecie zarodników albo grzybni, też nie powinna taka być? Te przedmioty są promowane jako badawcze, jednak każdy kto miał styczność ze społecznością osób zażywających substancje psychoaktywne od razu wie, że chodzi tutaj o uprawę nielegalnych przecież grzybów halucynogennych.

My zaś czekamy na Państwa sprawy poprzez zakładkę kontakt lub bezpośrednio pod dyżurnym telefonem: 533 666 911.

SKARGA.COM