Giełda komputerowa nadal poszukiwana !

Dla niektórych wrocławska giełda komputerowa jeszcze żyje …

Choć po giełdzie komputerowej zostały już zgliszcza.. to  do dziś na Politechnice Wrocławskiej co weekend znajdują się zabłąkani klienci poszukujący owej giełdy, która mieściła się w budynku stołówki przy ul. Wybrzeża Wyspiańskiego .

DSC_0257 Teren po dawnej stołówce Politechniki Wrocławskiej

Myślę, że większość mieszkańców Wrocławia zdaje sobie sprawę, że to już historia, gorzej jednak może być z przyjezdnymi, którzy często przyjeżdżają do większych aglomeracji na różnorakie bazary i giełdy  zwłaszcza, że główne portale informacyjne  podają adresy targowisk dziś nieistniejących .

Polskie przepisy prawne nie regulują w tym zakresie odpowiedzialności za wprowadzanie w błąd osób szukających informacji, wszak takowe działanie naraża na konkretne straty i to nie tylko finansowe .

Chyba nikt z nas nie chciałby stracić połowy weekendowego dnia w poszukiwaniu miejsca, którego już dawno nie ma. Czasy słynnych i obleganych giełd takie jak  elektroniczna tj. najpierw „katakumby” później pod Iglicą przy „Hali Ludowej” ( teraz Stulecia ) także wspomnianej giełdy komputerowej skończyły się bezpowrotnie. Wrocławianie zapewne pamiętają takie targowiska jak przy ul. Krakowskiej, placu Zielińskiego a nawet giełdy na Niskich Łąkach, która zakończyła działalność w lutym 2008 roku . Warto by jeszcze wspomnieć „pałacyku”, gdzie wymieniało się kasety VHS.

Dziś wszystko zostało scentralizowane  i oprócz giełdy samochodowej, na której głównie handluje się częściami, na niedzielne zakupy pozostały takie miejsca jak ul. Robotnicza oraz tzw. pchli targ przy młynie Sułkowice w okolicy Centrum Handlowego „ Korona”.

W celu ograniczenia nieporozumień związanych poszukiwaniem nieistniejących giełd, skarga.com podejmuje interwencje w sprawie usunięcia nieaktualnych informacji na stronach internetowych.

Opis sprawy przesyłamy do wiadomości głównych wrocławskich  portali informacyjnych:

www.wroclaw.naszemiasto.pl

www.terazwroclaw.pl